Механіко-технологічний фаховий коледж
Одеського національного технологічного університету

ukru

Протягом листопада у коледжі відбулися виховні заходи до відзначення 300-річчя від дня народження Г.Сковороди. Його багатогранна філософська і літературна творчість – остання ланка переходу від давньої до нової української літератури. Цього року дата ювілею видатного українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року».

02 листопада 2022року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України стосовно відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди в Механіко-технологічному фаховому коледжі ОНТУ відбулася літературна година "Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя; але щасливіший, хто вміє користуватися ним." Викладач Ольховська В.В. ознайомила студентів групи 1АМЕ-22 з творчим добутком поета, філософа.

Спадщина Сковороди «належить до визначних надбань вітчизняної культури, а його ім'я зайняло помітне місце в ряду видатних діячів минулого, які збагатили філософську думку та художню літературу України. У свідомості сучасників та нащадків Сковорода постає як мандрівний філософ-вільнодумець, вчитель, який був передвісником нової епохи – епохи українського романтизму». У центрі філософського вчення Г.Сковороди ідея спорідненої праці: пізнай себе, а пізнавши – удосконалюй. Знаючи свої здібності, людина правильніше визначить своє місце в суспільстві й принесе найбільшу користь. Видатний філософ доводив, що людина не може бути щасливою, якщо діє всупереч власній природі. Щастя письменник вбачав не в маєтках і славі, а в житті за совістю; шляхом до щастя вважав самопізнання. Викладачі української літератури Ольховська В.В., Рикун Л.В. за участю студентів провели літературну дискусію за темою: «У чому полягає істинне щастя людини?». Студенти коледжу мали можливість висловити та аргументувати свої думки в обговорюванні філософських питань.

У читальній залі бібліотеки Механіко-технологічного фахового коледжу ОНТУ була організована літературна виставка присвячена 300-річчю видатного філософа, просвітителя, гуманіста, поета, педагога «Григорій Сковорода – український Сократ».

Виставка доповнена фотоілюстраціями, народною картинкою, крилатими висловами й цитатами філософа. А також експозицією книг, що розкриває постать українського філософа очима митців.

За участю заступника директора з ВР Кічук О.М. та кураторів груп 07 листопада 2022 року була проведена година спілкування зі студентами 3 курсу за темою: «Уміти жити для людей. Що це значить?».

Григорій був одним з найретельніших, особливо наполегливих і тямущих студентів. Пізніше він був таким же старанним, чесним і неординарним учителем: писав байки, викладав стародавні мови, навчав тих етичних норм, яких завжди дотримувався сам.

02 грудня 2022 року в коледжі пройшли літературні читання за темою: «Безсмертні рядки Сковороди». Г.Сковорода одним з перших в українській літературі дав зразки філософської та пейзажної лірики, вивів байку на шлях самостійного розвитку, наповнив свої твори глибоким ідейним змістом. Із творчої спадщини Г.Сковороди залишились збірка ліричних поезій «Сад божественних пісень», книга «Байки харківські, філософські трактати й притчі. Сам називав себе Варсавою (сином Сави, а переносно – сином свободи). Він і справді прагнув свободи для всіх, сердечної тиші, великої гармонії. Веління природи – це веління Бога в людині. Пізнання природи - це пізнання Бога.

 

2022-12-02-skovoroda-0012022-12-02-skovoroda-002

2022-12-02-skovoroda-0032022-12-02-skovoroda-004

 

 

 

^ Вгору ^